ШЕВЧЕНКІВСЬКІ ДНІ

НовиниКоментарі Вимкнено до ШЕВЧЕНКІВСЬКІ ДНІ

Кожен народ має свої знакові постаті. Для нас, українців, це Тарас Шевченко. З нагоди 206-ї річниці від дня його народження у Хмельницькому політехнічному коледжі НУ «Львівська політехніка» відбулась низка заходів з вшанування великого сина України, видатного поета і художника, людини незвичайної долі та неймовірного таланту. Традиційно, 10-11 березня політехніки провели Шевченківські читання, вшановуючи генія українського народу, який по праву стоїть нарівні з такими титанами думки та мови, як Гомер та Шекспір, Шиллер та Гейне, і чия мистецька спадщина стала надбанням всього прогресивного людства, адже поетичні твори митця було перекладено багатьма мовами світу.

Студенти разом із викладачами англійської мови Кузнєцовою Н.Ю., Даць С.В., Ковалець І.М. декламували уривки з відомих віршів та балад Великого Кобзаря українською та англійською мовами, після чого намагалися відповісти на запитання, що таке феномен Шевченка?

Every year, the Ukrainians celebrate an anniversary from the birthday of the great son of Ukraine, the outstanding poet and artist Taras Shevchenko.
Traditionally, on March 10-11, students of Khmelnytskyi Polytechnic College held Shevchenko readings, honoring the brilliant singer of Ukrainian people, who rightly is on a par with such titans of thought and speech, as Homer and Shakespeare, Shiller and Heine and whose artistic heritage became the property of all progressive humankind.
Shevchenko`s poetry was translated into many foreign languages. Students recited excerpts from the famous poems and ballads of the Great Kobzar in Ukrainian and English. After reading, they were trying to answer the question: “What is the phenomenon of Shevchenko?”
The phenomenon of Shevchenko is that he was able to portray the present by exposing societal problems, which, unfortunately, did not pass to the change of the century, or the change of political system. With all the Authorities, important will always be Truth and Freedom. Shevchenko will never lose its relevance.
Find your own Shevchenko!

Викладачі української мови та літератури Даценко Л.І., Слободзян Л.А., Тарасюк В.Ф. зорганізували проведення бесід із вихованцями «Кобзар у моєму житті», «Живе слово Кобзаря». Політехніки з задоволенням слухали пісні на слова Т.Шевченка, декламували поезію, читали твори сучасних митців про Кобзаря, ділились враженнями. Студентка ІІІ курсу Дарина Лиса зіграла на сопілці твір «Реве та стогне Дніпр широкий». У виконанні студентки І курсу Ангеліни Філіпової та Дарини Лисої прозвучала пісня «Думи мої, думи мої…». Незабутніми стали і сторінки радіогазети «Читаємо «Кобзар».

Першокурсники з викладачем Кульбабою С.О. поклали квіти до пам’ятника поета у м. Хмельницькому.

Феномен Шевченка полягає в тому, що він зміг зобразити сьогодення, викриваючи гострі суспільні проблеми. В будь-яку епоху, за будь-якої влади найважливішими завжди будуть Істина та Свобода. Шевченко ніколи не втратить своєї актуальності. Тож уклін тобі, великий сину України, Кобзарю! Політехніки завжди пам’ятатимуть твої заповіти…