Міжнародний день рідної мови в політехніці

НовиниКоментарі Вимкнено до Міжнародний день рідної мови в політехніці

У Хмельницькому політехнічному коледжі НУ «Львівська політехніка» стало доброю традицією широкомасштабно проводити Міжнародний день рідної мови. Цього дня звучать пісні про рідну мову, студенти читають вірші, у яких закликають кожного любити рідне слово, гордитися ним, бо воно об’єднує людей в одне ціле, в один народ. 21 лютого студенти через радіозв’язок вітали політехніків зі святом і бажали, щоб материнське слово було для всіх нас оберегом. Найкращим подарунком коледжу стали результати обласної олімпіади з української мови, яка була присвячена цьому символічному дню. Студентки Білик Ірина та Цапик Єлизавета стали призерами конкурсу.

Викладач Кульбаба С.О. зі студентами групи ПМ-192 підготували літературно-музичну композицію «Рідна мова – серця мого подих». Присутні на заході студенти груп ПМ-191, КІ-193 дізналися про історію свята, нелегкий шлях утвердження української мови, почули імена тих, хто у важкі часи піднімав свій голос на захист рідного слова. Переглянули відеопрезентацію, ознайомились з виставкою- переглядом літератури «Мова – нива нації», декламували вірші про рідну мову під час поетичної хвилини «Лунай, величне наше слово!». Читали гуморески, відповідали на питання вікторини «Говоримо правильно», демонстрували сценки, які переконували студентів у тому, що рідна мова для кожної людини – це життєдайне джерело, яке передається з покоління в покоління; що потрібно виховувати любов і гордість до рідної мови, зберігати її чистоту і красу.

Хмельницька обласна бібліотека для юнацтва запросила студентів групи КІ-192 разом із куратором Ковалець І.М. на годину спілкування «Її величність – мова», під час якої були проведені мовознавчі конкурси та вікторини «Найкращий знавець рідного слова», «Мовні перлини». Відповідаючи на питання вікторини, студенти активно виконували завдання, показували свої знання з української мови.

У День рідної мови студенти відвідали кінотеатр ім. Шевченка, де подивились фільм «Соловей співає».