НовиниКоментарі Вимкнено до Виховна година-бесіда на тему «Сімейне законодавство України: права та обов’язки подружжя»

Кожен громадянин суспільства є чиїмось батьком чи матір’ю, братом чи сестрою, чоловіком чи жінкою тощо. Попри це, не всі належним чином виконують свої обов’язки та достатньою мірою ознайомлені з сімейним правом. І хоч сімейні відносини в багатьох випадках регулюється нормами моралі, знання правових норм, що діють у шлюбі та сім’ї часто є запобіжником неприємних життєвих ситуацій. Тому у виховній роботі Хмельницького політехнічного коледжу НУ «Львівська політехніка» одним із пріоритетних є питання сімейно-правових відносин.
29 січня для студентів другого курсу була проведена виховна година на тему «Сімейне законодавство України: права та обов’язки подружжя». Їі провела голова циклової комісії суспільних дисциплін Наталія Борисівна Малахова. Мета виховного закладу – пояснити студентам поняття «сім’я», «шлюб», «сімейне право», права та обов’язки громадянина стосовно сім’ї; розвинути вміння студентів працювати з юридичними документами, аналізувати правові ситуації; виховувати пріоритет загально-людських цінностей, законослухняного та юридично грамотного громадянина України.
Право брати шлюб та основні засади оформлення шлюбу закріплені в Основному законі України – Конституції. Так, у ст.51 Конституції України проголошено, що шлюб грунтується на вільній згоді жінки і чоловіка. Кожен з подружжя має рівні права та обов’язки у шлюбі та сім’ї. Батьки зобов’язані
утримувати дітей до їх повноліття. Повнолітні діти зобов’язані піклуватися про своїх батьків. Сім’я, дитинство, материнство, батьківство охороняються державою.
Шлюбно-сімейні відносини визначає Сімейний кодекс України.
Студенти самостійно визначили підстави сімейних зв’язків на прикладі юридичних задач, обговорювали собисті немайнові права та обов’язки подружжя, батьків та дітей, майнові права та обов’язки подружжя, батьків та дітей. Прийшли до висновку, що побудова сім’ї – можливо, найважча справа у світі. Вона передбачає сумісні зусилля двох індивідуальностей. Щаслива сім’я підтверджує думку про те, що людські почуття – наважливіша цінність.
Підбиваючи підсумки бесіди, викладач наголосила, що знання норм сімейного права дозволяє уникнути прикрих проблем та непорозумінь, які часом заважають спокійному існуванню сім’ї, а також на тому, що більшість норм сімейного права тісно пов’язані з нормами моралі, спираються на них та підкріплюють їх.