Хмельницькі політехніки вшанували День Гідності та Свободи

НовиниКоментарі Вимкнено до Хмельницькі політехніки вшанували День Гідності та Свободи

«Почую кожного…», – сказала влада народові, але для тисяч незгодних зі своєю політикою підготувала кийки та автозаки. У листопаді 2013 року в центрі нашої столиці сталася нечувана для демократичного світу розправа над нечисленною мирною студентською акцією протесту проти різкого розвороту державної політики та відмови від євроатлантичних прагнень українців. Це викликало обурення мільйонів і вони вийшли на вулиці Києва та обласних міст. 21 листопада, день початку цих подій, а також Помаранчевої революції 2004 року, відповідно до Указу Президента України відзначається як День Гідності та Свободи.

На відміну від тодішніх хмельницьких політехніків, які взяли безпосередню участь у протестах, для сьогоднішніх студентів – це вже історія та тема для політичних спекуляцій, тому надзвичайно важливо проводити у навчальних закладах зустрічі з учасниками подій , вчити студентів шукати інформацію з різних джерел і вміти її аналізувати.

20 листопада задля відвертої розмови зі студентами до Хмельницького політехнічного коледжу були запрошені учасники Революції гідності – зовсім різні за соціальним статусом, віком, статтю, але об’єднані однією ідеєю, за яку готові були покласти життя на буремному Майдані. Це сивочолий чоловік , колишній комендант Хмельницького майдану, а нині депутат Хмельницької обласної ради Юрій Валентинович Смаль, молода жінка –підприємець, у якої тоді дома залишалось двоє неповнолітніх дітей, сьогодні депутат міської ради Тетяна Олександрівна Калюжна, студент 2-го курсу ХНУ, зараз тележурналіст Віталій Олександрович Підгайчук та викладач математики ХПК Людмила Михайлівна Студницька.

Ведуча заходу «Небесна Сотня на стороні гідності», завідувачка бібліотекою ХПК Клавдія Михайлівна Фастишевська, представила гостей аудиторії та закликала студентів не бути байдужими до подій, які відбуваються в країні. Прикладом можуть слугувати ці мужні, сміливі люди, що несуть в собі полум’я любові до Батьківщини. Вони своїми діями в найважчі часи підтвердили готовність стати на захист свободи і гідності. Юрій Валентинович та Віталій Олександрович, пройшовши полум’я Майдану, продовжили боротьбу в АТО. Сьогодні майданівці є активними громадськими та політичними діячами. Вони закликають всіх українців згуртуватися, підтримувати один одного, допомагати нашим військовим, розуміти особливості інформаційно-гібридної війни та не стояти осторонь політичних тем, адже за словами У. Черчилля «Якщо ти не цікавишся політикою, політика зацікавиться тобою» .

Хто не був на Майдані, тому важко зрозуміти як і чому, попри холод і силовий наступ, Майдан стояв аж три місяці і вистояв. Революція Гідності залишила глибокий, визначальний і незабутній слід в історії країни та в біографії кожного майданівця. Ніхто з них не може забути відчуття братерства, взаємодопомоги та відсутність страху, коли здавалось що шансів на перемогу вже нема. І ніхто з них вже ніколи не забуде тих, хто стояв поруч і хто став Героєм. Героєм Небесної Сотні! Тих чиє ім’я назване і тих, хто залишився в списках безвісти пропавших.
Присутні на заході студенти груп ПІ-191, ПІ-192, ПІ-181, ПІ-182 та КІ-183 під мелодію гімну Небесної сотні «Пливе кача» хвилиною мовчання вшанували пам’ять всіх, хто в різні часи поклав своє життя за світле майбутнє України.

Хмельницькі політехніки взяли участь і у загальноміських заходах до Дня Гідності та Свободи. Група МЕ-192 разом із куратором Потапкіною Л.В. відвідала Хмельницький обласний художній музей та приєдналась до проведення інтерактивного фотоквесту, а група АТ-172 разом із куратором Гадзирою Л.М. поринули у літературно-мистецький захід «Ця осінь нас змінила», що відбувся у обласному літературному музеї.