Зустріч з спеціалістом із академічних зв’язків секції публічних відносин Посольства США в Україні Вірою Терновською та представником Міжнародного фонду «Відродження» Григорієм Бараном

«Під лежачий камінь вода не тече!»- говорить народна мудрість. «Можна обмежитись тим фінансуванням, яке є, а можна шукати додаткові ефективні джерела для свого подальшого розвитку», – кажуть у Хмельницькому політехнічному коледжі НУ «Львівська політехніка». З цією метою 18 листопада інтелектуальна еліта навчального закладу провела зустріч із представниками інституцій, що упродовж багатьох років займаються грантовою діяльністю в Україні: це спеціаліст із академічних зв’язків секції публічних відносин Посольства США в Україні Віра Терновська та представник Міжнародного фонду «Відродження» Григорій Баран.
Темою обговорення зустрічі «Грантові програми та участь у них», стали вимоги до написання грантових проєктів, аналіз основних помилок при поданні заявок, генерація ідей, що відповідають стратегічним цілям грантодавців. Оскільки гранти надаються на конкурсній основі, а отже, сам факт оформлення та подання заявки не є гарантією його отримання, представники фондів звернули увагу політехніків на деякі нюанси, що додають шансів на перемогу. Так пані Віра розповіла, що для Посольства США є важливим посилання на успішний американський досвід, що підтверджує ефективність даного проєкту. Вона навела приклад використання грантового досвіду директора ХПК, доктора економічних наук, доцента Вадима Овчарука, який став одним із перших випускників Програми адміністрування в системі державних коледжів штату Флорида у США. Пан Григорій повідомив, що для Фонду «Відродження» є пріоритетним фінансування значущих суспільних ініціатив шляхом краудфандінгу, тобто залучення частини коштів від громадян як підтвердження потрібності здійснення саме цієї програми. Важливим також є чітке обґрунтування продукту проєкту, тобто яким має бути очікуваний результат в короткочасній та довгостроковій перспективі.

У політехніків, адміністрації, керівників підрозділів, голів циклових комісій та найуспішніших студентів, виникало багато запитань щодо процедури оформлення та термінів подачі заявок, фінансового обґрунтування, можливості змін при реалізації гранту, – тож розмова була довгою та, сподіваємось, результативною. Інтелектуальний потенціал у нас є, креативних ідей – безліч, а тепер ще й знаємо всі секрети та нюанси правильного оформлення проєктної пропозиції. Маємо надію, що зустріч з представниками Посольства США та Міжнародного фонду «Відродження» стане початком подальшої плідної співпраці в розвитку освіти та громадянського суспільства в Україні на основі демократичних цінностей.