Творча зустріч із подільською письменницею Лорою Підгірною

НовиниКоментарі Вимкнено до Творча зустріч із подільською письменницею Лорою Підгірною

Як часто, коли ми не можемо дійти згоди щодо подій сьогодення, говоримо: «Історія розсудить і розставить усе на свої місця». Так, історія частенько підказує вихід зі складної політичної чи соціальної ситуації, але проблема полягає в тому, що аби полюбити цю науку, по-справжньому зацікавитись нею, часом треба отримати певний життєвий досвід і досягти певного віку. Однак є абсолютно реальним спонукати молодь до її вивчення, поєднавши історичні факти, та захопливу розповідь про авантюрні пригоди, котрі точаться на тлі важливих і пам’ятних для держави та народу подій. Цю нелегку місію беруть на себе автори, котрі працюють в жанрі історично-пригодницького роману. Така письменниця є і у нас на Поділлі. 25 вересня 2019 року вона завітала до студентів Хмельницького політехнічного коледжу НУ «Львівська політехніка». Зустріч організована в рамках проведення міського літературного фестивалю «Слово єднає» і відбулась в читальному залі бібліотеки ХПК. Лора Підгірна – дипломований історик, журналіст, письменниця, поетеса, автор проекту «Літературний туризм», палка патріотка України, надзвичайно цікава співрозмовниця. Під час зустрічі вона презентувала роман «Червона Офелія», та його продовження – другу і третю частини: «Печатка Святої Маргарити» та «Під чужим прапором», а також збірки оповідань «Різдво через Збруч» та «Великдень через Збруч». Історично-авантюрний роман «Омбре. Над темрявою і світлом» став лауреатом Міжнародного конкурсу «Коронація Слова-2017». Він отримав спецвідзнаку в номінації «Романи». Під час презентації відбувся змістовний обмін думками про те, яким повинен бути український національний герой, пригадали цікаві факти з історії України. Розповідь про книги, про молодого героя романів настільки захопила юних слухачів, що одразу по зустрічі вони звернулися до бібліотекарів ХПК з бажанням прочитати ці твори. На щастя, задовольнити цей запит ми можемо, бо бібліотека закупила п’ять книг відомої подільської письменниці. Бажаємо Лорі Підгірній натхнення, нових ідей, успішно провести свого улюбленого героя крізь роки та історичні події, вдячних та вдумливих читачів.