Історія Хмельницького політехнічного коледжу

Запрошуємо вас стати свідками основних подій, що відбувалися у нашому навчальному закладі.

Історія створення Хмельницького електромеханічного технікуму припадає на першу половину 60-х років минулого століття. Разом зі спорудженням заводу трансформаторних підстанцій (сьогодні – Укрелектроапарат ), яке, розпочалося у 1957 році, він випустив на 400 тис. карбованців високовольтної апаратури, в основному роз’єднувачів.
Будівництво заводу було повністю завершене в 1965 році. Тоді на ньому працювали 3000 робітників, які виробляли електричного устаткування майже на 30 мільйонів карбованців на рік і потреба в кваліфікованих кадрах зростала.

Ось чому в 1965 році і з’явилося рішення Подільського раднаргоспу (м.Вінниця) про творення Хмельницького електромеханічного технікуму (ХЕМТ), який розмістився в приміщенні колишньої школи № 9 ( вулиця Індустріальна), нині вулиця Чорновола. Велику роль в створенні і будівництві технікуму відіграв директор заводу Петраш М.Є., який постійно цікавився проблемами технікуму, надавав велику практичну допомогу і підтримку матеріально-технічної бази лабораторій і кабінетів.
ХЕМТ очолив його перший директор Алтухов Іван Єгорович. Педагогічний колектив склали 13 викладачів, яким випали перші найважчі 6 років становлення навчального закладу. Міцною опорою директору стали мудрі педагоги, а саме: Петраш М.Є., Малахова Т.В., Шамаріна О.Ю., Шкляр Л.В., Агєєва О.М., Патук Є.В., Осатюк В.Ф., Мазуренко М.І.

В 1965 році було зараховано на навчання 157 юнаків і дівчат на два відділення – “Електромашинобудування” і “Обробка металів різанням ”. За короткий час при допомозі базового підприємства ХЗТП, було створено і обладнано 12 кабінетів і лабораторій.

Наступником І.Є. Алтухова став Філімон Андрій Григорчук, який очолював колектив ХЕМТ з 1971 по 1974 рік. Під його керівництвом завершено будівництво нового приміщення , обладнано 24 кабінети і лабораторії, а в 1972р. відкрили нову спеціальність : “Технік-технолог по експлуатації верстатів з ЧПУ”.

В період 1974-1979рр.,при допомозі ХЗТП, зміцніла матеріальна база технікуму, обладнано механічні та слюсарні майстерні. В цей час колектив технікуму очолив Збрицький Василь Людвігович, який велику увагу приділяв розвиткові технічної, наукової і художньої творчості.

У 1979-1984 роках технікум очолив директор Геннадій Васильович Клюєв. В цей період на якісно новий рівень була піднята методична робота і по всіх предметах був створений навчально-методичний комплекс.

З 1984 року та по 2014 рік, наш колектив очолював Микола Дмитрович Бодарецький – заслужений працівник освіти України, академік, відмінник освіти, мудрий керівник, добра порядна людина. Завдяки його ініціативі, енергії та наполегливості наш заклад посідає одне із перших місць на Поділлі. Збагачується матеріально-технічна база закладу, відкриваються нові спеціальності: “Обслуговування комп’ютерних та інтелектуальних систем та мереж”, “Менеджмент у виробничій сфері”, “Програмування для електронно-обчислювальної техніки та автоматизованих систем”, “Економіка підприємства”. Ведеться підготовка фахівців із семи спеціальностей, але поряд з основною спеціальністю студенти отримують посвідчення оператора ЕОМ, бухгалтера малого підприємства, водія категорії В.

Десять разів коледж нагороджувався призами Міністерства оборони Радянського Союзу за якісну підготовку спеціалістів та військово-патріотичне виховання молоді. Займав коледж і призові місця на виставках технічної творчості Міністерства електротехнічної промисловості СРСР. За трудові звитяги студентської молоді в суспільно-корисній праці коледж нагороджений Червоним прапором Міністерства вищої та середньої спеціальної освіти УРСР та Укрпрофради.