Історія Хмельницького політехнічного коледжу

Запрошуємо вас стати свідками основних подій, що відбувалися у нашому навчальному закладі.

Історія створення Хмельницького електромеханічного технікуму припадає на першу половину 60-х років минулого століття. Разом зі спорудженням заводу трансформаторних підстанцій (сьогодні – Укрелектроапарат ), яке, розпочалося у 1957 році, він випустив на 400 тис. карбованців високовольтної апаратури, в основному роз’єднувачів.
Будівництво заводу було повністю завершене в 1965 році. Тоді на ньому працювали 3000 робітників, які виробляли електричного устаткування майже на 30 мільйонів карбованців на рік і потреба в кваліфікованих кадрах зростала.

Ось чому в 1965 році і з’явилося рішення Подільського раднаргоспу (м.Вінниця) про творення Хмельницького електромеханічного технікуму (ХЕМТ), який розмістився в приміщенні колишньої школи № 9 ( вулиця Індустріальна), нині вулиця Чорновола. Велику роль в створенні і будівництві технікуму відіграв директор заводу Петраш М.Є., який постійно цікавився проблемами технікуму, надавав велику практичну допомогу і підтримку матеріально-технічної бази лабораторій і кабінетів.
ХЕМТ очолив його перший директор Алтухов Іван Єгорович. Педагогічний колектив склали 13 викладачів, яким випали перші найважчі 6 років становлення навчального закладу. Міцною опорою директору стали мудрі педагоги, а саме: Петраш М.Є., Малахова Т.В., Шамаріна О.Ю., Шкляр Л.В., Агєєва О.М., Патук Є.В., Осатюк В.Ф., Мазуренко М.І.

В 1965 році було зараховано на навчання 157 юнаків і дівчат на два відділення – “Електромашинобудування” і “Обробка металів різанням ”. За короткий час при допомозі базового підприємства ХЗТП, було створено і обладнано 12 кабінетів і лабораторій.

Наступником І.Є. Алтухова став Філімон Андрій Григорчук, який очолював колектив ХЕМТ з 1971 по 1974 рік. Під його керівництвом завершено будівництво нового приміщення , обладнано 24 кабінети і лабораторії, а в 1972р. відкрили нову спеціальність : “Технік-технолог по експлуатації верстатів з ЧПУ”.

В період 1974-1979рр.,при допомозі ХЗТП, зміцніла матеріальна база технікуму, обладнано механічні та слюсарні майстерні. В цей час колектив технікуму очолив Збрицький Василь Людвігович, який велику увагу приділяв розвиткові технічної, наукової і художньої творчості.

У 1979-1984 роках технікум очолив директор Геннадій Васильович Клюєв. В цей період на якісно новий рівень була піднята методична робота і по всіх предметах був створений навчально-методичний комплекс.

З 1984 року та по 2014 рік, наш колектив очолював Микола Дмитрович Бодарецький – заслужений працівник освіти України, академік, відмінник освіти, мудрий керівник, добра порядна людина. Завдяки його ініціативі, енергії та наполегливості наш заклад посідає одне із перших місць на Поділлі. Збагачується матеріально-технічна база закладу, відкриваються нові спеціальності: “Обслуговування комп’ютерних та інтелектуальних систем та мереж”, “Менеджмент у виробничій сфері”, “Програмування для електронно-обчислювальної техніки та автоматизованих систем”, “Економіка підприємства”. Ведеться підготовка фахівців із семи спеціальностей, але поряд з основною спеціальністю студенти отримують посвідчення оператора ЕОМ, бухгалтера малого підприємства, водія категорії В.

Десять разів коледж нагороджувався призами Міністерства оборони Радянського Союзу за якісну підготовку спеціалістів та військово-патріотичне виховання молоді. Займав коледж і призові місця на виставках технічної творчості Міністерства електротехнічної промисловості СРСР. За трудові звитяги студентської молоді в суспільно-корисній праці коледж нагороджений Червоним прапором Міністерства вищої та середньої спеціальної освіти УРСР та Укрпрофради.

У 2014 році на посаду директора було обрано  кандидата економічних наук, доцента  Вадима Володимировича  Овчарука.  За його активного сприяння   вже 23 березня 2015 року ХПК було приєднано до Національного університету «Львівська політехніка». Це дало новий могутній поштовх у розвитку навчального закладу. Ми щороку збільшуємо кількість студентського контингенту. У 2018 році вперше за історію існування навчального закладу було здійснено додатковий зимовий набір випускників закладів професійно-технічної освіти в обсязі 36 абітурієнтів за 4 напрямами на заочну форму навчання .

Якісна навчально-виробнича підготовка забезпечується  тісним зв’язком з виробничими підприємствами: ПАТ Завод «ТЕМП», ТОВ «Європа-Експорт Плюс», ТОВ «РІНО», ТОВ «Завод Гідроарматури», ПАТ «Укрелектроапарат», ТОВ «Мегакарс», ТОВ «Ауді-Центр Хмельницький», ТОВ «Лідер Сервіс», ТОВ «Гранд Мотор»,ТОВ «Торговий дім Євромоторс», ТОВ «Престиж – Авто», ТОВ «Форсаж авто», ТОВ «Опус-Авто плюс», СТО «Інтер Дизель», ПАТ «Хмельниччина – Авто», ПП – автоцентр «ЛИГА – ІІ», ПП – Автоцентр «ЛИГА», СТО «Універсал», ПМП «Кристал», ПП  «Open System», компанією «Stfalcon»   .

У коледжі активно займаються курсовою підготовкою студентів, зокрема наші вихованці мають змогу отримати водійські посвідчення категорії «В». Крім курсів водіїв, до послуг студентів – курси з інформатики,  програмування, 3-D моделювання.  Завдяки підписаній угоді з американськими партнерами, ми отримали 60 місць за ліцензованою програмою «SOLIDWORKS», що дає змогу нам видавати сертифікати для роботи не тільки в Україні, а й в Європі та США. Крім того, в цьому році ми розпочали  співробітництво з американською компанією Cisco Networking Academy, провідною світовою корпорацією з підготовки сертифікованих фахівців в ІТ-галузі, з метою підготовки сертифікованих фахівців з розробки та експлуатації комп’ютерних мереж, Інтернет-речей та програмування.

З метою забезпечення дуальної освіти наш навчальний заклад, за спеціальністю «Обслуговування верстатів з ЧПУ» та «Обробка матеріалів на верстатах та автоматичних лініях» започаткував  у 2018 році партнерський формат співпраці з німецько-українським освітнім центром «Львівська політехніка» ПРОМИСЛОВІСТЬ І ТОРГІВЛЯ ЕРФУРТА. Студенти відділення   «Інженерна механіка» проходитимуть стажування в Федеративній Республіці Німеччині для вдосконалення фахових професійних навичок, де відповідно будуть отримувати кваліфікаційний сертифікат, який дасть змогу на працевлаштування в Європейському союзі. Даний формат співпраці ми будемо поширювати й на інші спеціальності.

Для підвищення ефективності закладу, зацікавленості студентів до навчання та наукової роботи в Хмельницькому політехнічному коледжі НУ «Львівська політехніка» відкриваємо інноваційний проект – підрозділ Tech StartUp School.

За результатами 2015 та 2016 років Хмельницький політехнічний коледж Національного університету «Львівська політехніка» отримав перемогу в номінації «Навчальний заклад» в місті Хмельницькому. І Студенти коледжу постійно посідають призові місця на конкурсах і олімпіадах ВНЗ І-ІІ рівня акредитації.

Ми вибороли два перших та одне друге місце на Університетській студентський олімпіаді з економічних дисциплін. Посіли:

– І місце у ІІ обласному етапі XVIII Міжнародному конкурсі з української мови ім. П. Яцика;

– ІІ місце у ІІ обласному етапі VIII Всеукраїнської олімпіади з української мови серед студентів закладів вищої освіти, що здійснює підготовку молодшого спеціаліста,

– ІІ і ІІІ місце в ІІ обласному етапі VIII Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської  молоді ім. Т.Г. Шевченка;

–  І  І ІІ місце з інформатики (користувачі);

– І і ІІ місце з  інформатики (програмування);

– І, ІІІ місце з  математики;

–  І,ІІ місце з   фізики;

– ІІ, ІІІ місце з історії України;

– ІІ,ІІІ місце з англійської мови;

– ІІІ місце з німецької мови.

– ІІ місце на Всеукраїнській олімпіаді з інженерної та комп’ютерної графіки. Ми є беззаперечними лідерами за результатами обласної олімпіади серед ВНЗ І-ІІ р.а

У півфіналі студентської першості світу з програмування ACM-ICPC по Південно-Східній Європі (SEERC) команда ХПК cKhmPC_FantasticThree виборола почесне перше місце серед команд коледжів та залишила  позаду біля 40 команд університетів України.

Особливу увагу навчальний заклад приділяє спортивній підготовці. На стадіоні коледжу завжди проводяться міські, районні та обласні змагання з легкої атлетики та футболу. Колектив кафедри фізкультури постійно виборює перші місця в загальній спартакіаді вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації міста Хмельницького та області, зональних обласних змагання з баскетболу серед ВНЗ І-ІІ р.а. У загальному рейтингу Міської спартакіади з волейболу збірна ХПК є безперечним лідером.

Хмельницькі політехніки – це справжні патріоти. Провівши флешмоб  «Тризуб вишиванок», ми встановили у 2017 та 2018 раках рекорди України  та були занесені  до Книги рекордів України, 1961 учасники у вишиванках створили формацію тризуба.

Після закінчення коледжу випускники можуть продовжити навчання у філії НУ ЛП, яка працює на базі коледжу, для одержання повної вищої освіти за скороченою формою у Національному університеті «Львівська політехніка» та інших ВНЗ, між якими укладено угоду про співпрацю, але найбільша кількість випускників коледжу  отримала диплом про вищу освіту Національного університету «Львівська політехніка».

У 2018 році  оновлено архітектурний стиль нашого коледжу, який в деякій мірі став схожим до НУ ЛП, тому гасло хмельницьких політехніків  стало гарним доповненням до гасла львівських політехніків – літеріс ет артібус доценто діскімус – наукам та мистецтвам навчаючи навчаємось.

© 2015 Хмельницький політехнічний коледж