Бібліотека коледжу

Про коледжКоментарі Вимкнено до Бібліотека коледжу

Колектив бібліотеки

Бібліотечні працівники

 

 

 • Завідувач бібліотекою Фастишевська К.М.

  Завідувачка бібліотекою Фастишевська К.М.

  Очолює колектив бібліотеки коледжу завідуюча Фастишевська Клавдія Михайлівна Високопрофесійного фахівця, творчу людину, щиру, мудру жінку, Клавдію Михайлівну,  добре знає та поважає вся бібліотечна спільнота Хмельниччини Випускниця Київського інституту культури за свій багаторічний  стаж бібліотечної роботи, вона займала керівні посади  у обласній науковій бібліотеці ім. Островського, федерації профспілок. Неодноразово була нагороджена грамотами обласного управління культури, обласної та міської ради, обласної державної адміністрації, федерації профспілок області. Сьогодні Клавдія Михайлівна очолює не тільки нашу бібліотеку, але  і методичне  об’єднання бібліотекарів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації.

 • Бібліотекар 1 категорії Бевза В.І.Бібліотекар 1 категорії Бевза В.І.

  Отримала освіту славіста у Львівському державному університеті ім. І. Франка.  Працюючи перекладачкою в Інтуристі  об’їздила з іноземними групами весь бувший Радянський Союз. Та доля покликала її далі. Вийшовши заміж за офіцера певний час проживала в різних країнах світу – Молдавії, Польші, Малі (що заходиться на Африканському континенті). Побачила Валентина Іванівна і Тихий океан,  і вулкани Камчатки і диких звірів Африки. Але доля   повернула її на Батьківщину. І сьогодні Валентина Іванівна завжди привітна, усміхнена є візитною карточкою нашої бібліотеки.

 • Бібліотекар 1 категорії Борук Н.І.Бібліотекар 1 категорії Борук Н.І

Добре знають наші студенти  і викладачі  Борук Наталію Іванівну, адже вже багато років вона є помічником і порадником читачів нашої бібліотеки. За фахом Наталія Іванівна – філолог, спеціаліст з російської мови та літератури. Її знання збагатив  15-річний досвід соціологічної  роботи в обласній науковій бібліотеці, який вона використовує в    індивідуальній роботі з кожним окремо взятим читачем. Наталія Іванівна завжди знайде підхід, допоможе і  підкаже, яку книгу почитати, яку літературу підібрати для курсової, дипломної роботи, самостійного читання чи  виховної години.

 • Адміністратор баз даних Гой Ю.М.Бібліотекар-бібліограф Гой Ю.М.

  Інформаційно-бібліографічну роботу  в нашій бібліотеці проводить Гой Юлія Миколаївна. Випускниця бібліотечно-бібліографічного факультету Київського інституту культури, яка 20 років пропрацювала в Обласній    універсальній  науковій бібліотеці ім.  М. Островського. Справжній фахівець, що пройшов шлях від бібліотекаря І категорії до завідуючої відділу науково-методичної  роботи та інновацій у бібліотечній справі. За  добросовісну працю нагороджувалась грамотами обласного управління культури, обласної  ради, обласної державної адміністрації. Ось і сьогодні  Юлія Миколаївна в творчому пошуку нових форм і методів інформаційно-бібліографічної діяльності, впровадженню   новітніх технологій в практику роботи.

 • Бібліотекар 1 категорії Квятковська І.А.Бібліотекар 1 категорії Квятковська І.А..IMG_20150916_150140_1

Незамінним фахівцем у нашій бібліотеці є Квятковська  Ірина Анатоліївна. Знання, отримані під час навчання у  Технологічному університеті Поділля  Ірина Анатоліївна  вміло поєднує з навиками бібліотечної роботи. ЇЇ досвід використовується при комп’ютеризації бібліотечних процесів: штрих-кодуванні фонду, електронному обліку роботи, нових надходжень, електронному  списанні фонду. Читачі нашої бібліотеки поважають її за внутрішню інтелігентність, доброту, бажання допомогти.

Бiблiотека коледжу – це освітній, інформаційний, просвітницький центр по забезпеченню навчально-виховного процесу у коледжі.

Фонд бібліотеки складає біля 100 тисяч документів на різних носіях інформації. Бібліотека передплачує 42 назви періодичних видань з питань освіти, техніки та суспільно-політичної тематики, які в цілому та аналітично відображаються в електронному каталозі.

Робота бібліотеки автоматизована на основі програмного забезпечення «УФД/Бібліотека». Електронний каталог вміщує більш як 50 тисяч записів, що дає змогу користувачам здійснювати самостійний пошук за такими критеріями: автор, назва, тематика, персоналія, УДК (універс. десяткова класифікація), тип видання, рік видання, видавництво та ін.

Значна робота здійснюється зі створення та поповнення електронних баз даних, а саме: «Надходження літератури», «Періодичні видання», «Публікації викладачів коледжу», «Інформаційні списки», «Картотека статей», «Читачі», «Краєзнавство». «Назви окремих творів», «Персоналії», «Тексти іноземною мовою», «Виховна година: цікавинки», «Свята», «Бібліотека: технологія роботи», «Хмельницький політехнічний коледж»», «Індивідуальне інформування» та ін.

При бібліотеці ХПК діє обласне методичне об’єднання «Професіонал» для бібліотечних працівників ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації.

 

До уваги користувачів бібліотеки!

 Бібліотеці подароване автобіографічне видання

Лідії Ільків «До волі дорога» з авторським підписом

Снимок3

Детальніше

Дорога вгору то не для всіх.

Іти так важко – спинитись гріх.

Нелегка ноша – кінець не скоро,

Така вже доля – дороги вгору.

Дорога вгору – самотній слід,

Хто розумніший, пішов в обхід,

А ти подався – тобі то треба

Ота дорога в керунку неба.

Дорога вгору на все життя

Без відпочинку, без вороття…

Андрій Панчишин

Ці слова стали лейтмотивом автобіографічної  книги Лідії Ільків «До волі дорога», в якій авторка описує шлях хмельницької вчительки, що з перших днів Революції Гідності  стала її активним учасником. Сьогодні Лідія Ільків, красива, тендітна жінка   – солдат – доброволець,  санінструктор разом із мужніми чоловіками на Сході боронить незалежність нашої країни. В книзі описані події, пережиті особисто та побачені з часів Революції гідності до сьогоднішнього дня , що відбувалися в Києві, Хмельницькому, зоні АТО.

Цікавими є розповіді про окремих людей, яких зустріла авторка в непростий для себе період життя. Серед них і землячка нашої завідуючої бібліотеки Фастишевської Клавдії Михайлівни – Любов Францівна Габрух. В найтяжчі для Майдану дні  ця смілива жінка стала Берегинею Жовтневого палацу, де також розміщувались майданівці. Працювала на кухні, ходила на пікети і коли беркутівці пішли на штурм Жовтневого палацу – вона  в своєму революційному запалі вийшла зі шваброю в руках  його боронити. 

Запрошуємо всіх бажаючих прочитати цю захоплюючу невигадану книгу.

 

Дорогі студенти!

Минатимуть літа – колись сивина торкнеться і ваших скронь,

але навіть через багато років ви будете згадувати наш коледж,

наших викладачів та бібліотекарів, які вкладали в кожного з вас

частинку свого серця, давали вірні орієнтири не тільки

в світі літератури але й у житті.

 

 

© 2015 Хмельницький політехнічний коледж